تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

نمایشگاه دستاوردهای علمی دانشگاه‌های ایران و لبنان برپا می‌شود

در دیدار رايزن فرهنگی ایران در لبنان و ریيس دانشگاه لبنان بر برپایی نمایشگاهی از دستاوردهای علمی دانشگاه‌های دو کشور در شهرهای بيروت، طرابلس، صيدا، منطقه فنار در شمال بيروت تأکید شد.

عباس خامه‌يار، رايزن فرهنگی جمهوری اسلامی ايران در لبنان با فؤاد ايوب، ریيس دانشگاه لبنان در محل اين دانشگاه ديدار و در باره همکاری‌های علمی ـ دانشگاهی بین دو کشور گفت‌وگو كرد.

خامه‌‎يار به روابط فرهنگی و علمی ميان دو كشور اشاره کرد و برپایی نمايشگاهی از دستاوردهای علمی دانشگاه‌های مهم دو كشور از جمله دانشگاه‌های شيراز، تهران، اصفهان و مشهد در لبنان را یادآور شد.

رايزن فرهنگی كشورمان در ادامه با تأكيد بر گسترش آموزش زبان فارسی و تقويت اين رشته در دانشگاه لبنان در خصوص حمايت از اساتيد اعزامی اين رشته در دانشگاه‌های لبنان مطالبی را ايراد کرد.

وی  در خصوص همكاری دانشگاه لبنان با اساتيد و دانشجويان ايرانی كه جهت استفاده از فرصت‌های مطالعاتی به لبنان سفر می‌كنند، گفت: توافقنامه‌هايی در اين باره ميان دو كشور وجود دارد كه بايد فعال و اجرايی شوند.

گسترش روابط علمی بین ایران و لبنان

فؤاد ايوب در سخنانی، خواستار گسترش روابط علمی بین ایران و لبنان شد و گفت: تمام تلاش ما اين است كه روابط خود را با كشورهای منطقه و ايران گسترش دهیم.

ریيس دانشگاه لبنان با اشاره به اهمیت فراگیری زبان فارسی اظهار کرد: ما خواهان تبادل دانشجو و اعزام دانشجويان فارغ‌التحصيل رشته ادبيات و زبان فارسی دانشگاه لبنان برای ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر به ايران هستیم؛ چراكه از نزديك با فرهنگ و ادبيات اين كشور بزرگ آشنا خواهند شد.

وی با استقبال از برپایی نمايشگاهی از دستاوردهای علمی دانشگاه‌های مهم دو کشور، حمايت همه جانبه خود را جهت برگزاری اين نمايشگاه در شهرهای بيروت، طرابلس، صيدا و نيز منطقه فنار در شمال بيروت اعلام کرد.


١٠:٤٧ - 1398/06/30    /    شماره : ٧٣٦٠١٩    /    تعداد نمایش : ١٣خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1570767
 بازدید امروز : 1095
 کل بازدید : 6526011
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 8.4688