تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی "طراحی و معماری نوین ایران"درآلبانی

حسینی الست رایزن فرهنگی کشورمان در آلبانی با بسنیک علی آی رئیس دانشگاه هنر و معماری آلبانی در مورد پایان نامه های فرهنگی و برگزاری کارگاه آموزشی طراحی و و معماری نوین ایران" دیدار و گفتگو کرد.

درادامه گفتگوهای فرهنگی رایزنی فرهنگی ایران در آلبانی، کارگاه آموزشی "طراحی و معماری نوین ایران" در بیست و هفتم شهریور ماه با حضور علیرضا تغابنی  ودانشجویان و اساتید حوزه هنر و معماری برگزارشد.

در این کارگاه آموزشی ابتدا والریو پرنا معاون دانشگاه ضمن خوش آمدگویی به معرفی تغابنی و رایزن فرهنگی سفارت ج.ا.ایران به سخنرانی درباره فرهنگ و معماری ایران پرداخت.

والریو پرنا معاون دانشگاه هنر و معماری آلبانی در سخنانی اظهارداشت:امروز مهمان گرانقدری داریم شما از طرق مختلف با موفقیت های استاد علیرضا تغابنی آشنا هستید آنچه را که شنیده و خوانده ایم راجع به ابتکارات ایشان اکنون شخصا در جمع ما حضور یافته و می توانیم رو در رو ببینیم و با این شخصیت ممتاز معماری ایرانی آشنا شویم.

وی درادامه افزود: علیرضا تغابنی برنده جایزه درفمان هستند و شهرت بین المللی دارند و یکی از طراحان بنام حوزه معماری می باشند امسال در کنار دو معمار بزرگ ایتالیایی و یونانی ، تغابنی را دعوت کردیم تا در آلبانی و در کنار شما باشند. از این اتفاق مبارک خوش حال هستیم. مطمئنا شما از طراحی خانه متحرک که توسط ایشان انجام شده و در تهران ساخته شده کم و بیش آشنا هستید و حال توضیحات مبسوط را از زبان خود ایشان خواهیم شنید.

درادامه سید احمد حسینی الست رایزن فرهنگی کشورمان در سخنانی باتاکید براین که امیدوارم این همراهی و همکاری در آینده نیز استمرار یابد اظهارداشت:حقیقت آنست که هنر و شاخه های گوناگون آن در ایران درخشش و تبلور خاصی دارد و همواره در سطح جهانی زبانزد بوده و پژوهشگران و شرق شناسان زیادی در این حوزه کنکاش و تحقیق نموده اند و آثار بزرگی را خلق کرده اند. صحبت از تمدن و هنر و معماری ایرانی-اسلامی نیازمند سلسله نشست هائی است که بتوان ابعاد گوناگونی آن را مورد ارزیابی قرار داد .

وی درادامه افزود:اینست که می بینیم معماران و طراحان آن بنای سترگ و تاریخی برای اولین بار عنصر جغرافیا را وارد معادله اخلاق- انسان- معماری نمودند.ردپای این اندیشه و تفکر و این ابتکار و خلاقیت هنوز هم که هنوز است.در زندگی و اندیشه و معماری ایرانیان ساری و جاری است.

درادامه این کارگاه آموزشی ، علیرضا تغابنی با توضیح این که علاقمند بودم که در یک کشور حوزه بالکان حضور پیدا کنم افزود : سبک من ترکیبی است از دو جنبه سنتی و مدرن. در عین حال در حوزه طراحی ساختمان موضوع خانه متحرک را مورد توجه قرار داده ام پدیده ای که پس از احداث شهرت بین المللی یافته و مورد توجه اهل فن قرار گرفته است که هم اکنون طرز طراحی و ویژگی های خاص این پروژه را بطور مبسوط تشریح میکنم.

دکتر تغابنی پس از تشریح نمونه های گوناگون از آثار خلق شده و نمایش همزمان طراحی ها، در پایان به سوالات دانشجویان و اساتید پاسخ دادند. این کارگاه آموزشی بانشست تخصصی با اساتید پایان پذیرفت .

 

 


١٠:٣٤ - 1398/06/30    /    شماره : ٧٣٦٠١٦    /    تعداد نمایش : ١٤خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1570758
 بازدید امروز : 915
 کل بازدید : 6525831
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 9.0156