تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

آمادگی دانشگاه آزاد برای همکاری های علمی و پژوهشی با عراق

آمادگی دانشگاه آزاد برای همکاری های علمی و پژوهشی با عراق

 

 به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محمد مهدی طهرانچی با سعد شاهین حمادی رئیس دانشگاه بصره عراق و رؤسای دانشکده‌های پزشکی، پرستاری، بیوتکنولوژی و زراعت دانشگاه بصره در مجتمع حافظ دانشگاه آزاد دیدار و بر همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی مشترک تأکید کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با معرفی امکانات، ویژگی ها و ظرفیت های این دانشگاه، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی یک شبکه دانشگاهی است که با دارا بودن بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو و بیش از ۲۴ هزار عضو هیأت علمی در بیش از ۴۰۰ شهر ایران، واحد و مرکز و در ۴ کشور خارجی از جمله لبنان، افغانستان، امارات متحده عربی و انگلستان شعبه دارد.

طهرانچی با بیان اینکه دانشگاه آزاد بیش از ۳۸ درصد دانشجویان کشور را به خود اختصاص داده، گفت: این دانشگاه در همه حوزه‌های علمی و دانشی فعال است و به عنوان یک نظام دانشگاهی خصوصی که ۳۷ سال از عمر آن می‌گذرد، تاکنون دستاوردهای چشمگیری داشته است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی علاقمند به توسعه همکاری های علمی و پژوهشی با برادران خوب خود در کشور عراق است. در حال حاضر این دانشگاه بیش از ۱۰ هزار دانشجوی غیرایرانی دارد که درصد بالایی از آن را دانشجویان عراقی تشکیل می‌دهند. ما هیچ محدودیتی برای همکاری با دانشگاه های کشور عراق نداریم و بنده در دیدار با دکتر قصی عبدالوهاب السهیل وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی عراق تأکید کردم که دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی دارد در همه سطوح علمی با کشور عراق همکاری داشته باشد.

در ادامه، سعد شاهین حمادی رئیس دانشگاه بصره عراق با ابراز خرسندی از همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه های علمی، پژوهشی و آموزشی، گفت: دانشگاه بصره علاقمند به همکاری های علمی و آموزشی با دانشگاه های ایران به خصوص دانشگاه آزاد اسلامی است.


١٢:٤٦ - 1398/06/30    /    شماره : ٧٣٦٠٣٢    /    تعداد نمایش : ١١خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 544112
 بازدید امروز : 1084
 کل بازدید : 6526000
 بازدیدکنندگان آنلاين : 10
 زمان بازدید : 8.3125