تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

امضای تفاهمنامه همکاری بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دانشگاه الزهرا(س)

تفاهمنامه همكاری‌های آموزشی و پژوهشی بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دانشگاه الزهرا(س) به امضای سید محمدحسین هاشمی و مهدی سیف برقی رسید.

تفاهمنامه همكاری‌های آموزشی و پژوهشی پیش از ظهر امروز (19 خردادماه) بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به نمايندگي سيد محمدحسين هاشمي، معاون همکاری‌های علمی و فرهنگی این سازمان و دانشگاه الزهرا(س) به نمايندگي مهدی سیف برقی، معاون آموزشي و تحصيلات تکمیلی این دانشگاه، منعقد شد.

هاشمی در ابتدای این مراسم، با اشاره به فعالیت بیش‌از 60 نمایندگی فرهنگی در خارج از کشور، گفت: نمایندگان فرهنگی ما در خارج از کشور بازوان فرهنگی نظام محسوب می‌شوند و تحت عنوان رایزن فرهنگی مشغول هستند.

معاون همکاری‌های علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود: وظیفه رایزنان فرهنگی ایران در خارج از کشور، شناساندن فرهنگ و هنر ایرانی، معرفی دین مبین اسلام و دستاوردها و ارزش‌های انقلاب اسلامی به جهانیان است.

وی در ادامه، تأکید کرد: برگزاری هفته‌های فیلم، هفته‌های فرهنگی، شرکت در جشنواره‌های فرهنگی و هنری، اعزام گروه‌های موسیقی و تئاتر، برگزاری اردوها و سفرهای علمی ـ فرهنگی، اعزام هنرمندان، ارائه دستاوردهای زنان فعال در عرصه‌های اجتماعی در جمهوری اسلامی ایران، برگزاری دوره‌های ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی، همکاری با سازمان‌های بین‌المللی و فعالیت در فضای مجازی و رسانه، چاپ و نشر کتاب از مهمترین فعالیت‌های این سازمان به حساب می‌آید.

هاشمی  به اجرای موافقتنامه فرهنگی اشاره و تصریح کرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به منظور هماهنگی بیشتر فعالیت‌های فرهنگی در خارج از کشور تشکیل شده است و مهمترین وظیفه آن، اجرای موافقتنامه فرهنگی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورها است.

وی در پایان سخنان خود، اظهار امیدواری کرد در آینده، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دانشگاه الزهرا(س) بتوانند سهم و نقش بیشتری را در حوزه ارتباطات فکری و فرهنگی با نخبگان و مراکز علمی و فرهنگی سایر جوامع بر عهده گیرند.

مهدی سیف‌برقی، معاون آموزشي و تحصيلات تکمیلی دانشگاه الزهرا(س) طی سخنان کوتاهی بر ضرورت تحکیم و تقویت روابط بین این دانشگاه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در راستای توسعه همكاری‌های آموزشی و پژوهشی تأکید کرد.

پریچهر حناچی، مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه الزهرا(س) و بتول مشکین‌فام، عضو هیأت علمی گروه زبان و ادبیات عربی هم در سخنانی در این دیدار ضمن اشاره به زمینه‌های همکاری‌های فرهنگی، هنری، آموزشی و پژوهشی، پیشنهاد اعزام هیأت‌های دانشگاهی به خارج از کشور، تقویت جذب دانشجویان خارجی، برگزاری دوره‌های آموزشی به ویژه زبان عربی، نمایشگاه‌ها و سمینارهای تخصصی و علمی را دادند.

بنابر اعلام این خبر، هدف از انعقاد اين تفاهمنامه، ايجاد زمینه‌های همكاري بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دانشگاه الزهرا(س) در زمينه‌هاي علمي ـ فرهنگی و برگزاري همايش‌ها و كارگاه‌های آموزشی و پژوهشی مشترک، تبادل هیأت‌های دانشگاهی و حضور در نشست‌ها و همایش‌های علمی با هماهنگی نمايندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و با استفاده از ظرفيت‌ها و امكانات طرفين، در چارچوب اهداف و سياست‌هاي مورد توافق است.

انتهای پیام/ص

 


١٠:٢٤ - 1398/03/20    /    شماره : ٧٣١٤٣٦    /    تعداد نمایش : ٦١خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1160209
 بازدید امروز : 866
 کل بازدید : 6525782
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 9.5938