تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

موجانی در آستانه نمایشگاه کتاب فرانکفورت خبر داد:

رونمایی از چاپ نخستین کتاب ايرانی

رایزن فرهنگی ایران در آلمان از برگزاری مراسم يادبود چاپ نخستین کتاب ايرانی که 380 سال پيش توسط «خاچاطور گساراتسی»، از ارامنه ایرانی در اصفهان به چاپ رسيد، در هفتادمين نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت خبر داد.

سید علی موجانی، رایزن فرهنگی ایران در آلمان در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در باره حضور فرهنگی مؤثر جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت گفت: با برگزاری هفتادمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت، رایزنی فرهنگی ایران طبق سال‌های گذشته با ارایه دستاوردهای فرهنگی کشورمان برای معرفی جلوه‌های فرهنگ و هنر ایرانی حضور می‌یابد.

موجانی افزود: این رویداد کتاب، محلی است برای افرادی که به کتاب و کتابخوانی علاقه‌مند هستند و می‌تواند زمینه‌های جذب آنان را به دامنه تاریخی نشر کتاب و تأثیر ادبیات شرق و غرب و این وزن تعادلی که طرفین به همدیگر داشتند، فراهم کند.

وی عرضه کتاب با موضوعات مختلف ادبی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و تکنولوژی، برگزاری نشست‌های تخصصی، ایجاد زمینه ارتباط نخبگان ایرانی با نخبگان سایر کشورها، اجرای موسیقی ایرانی، نمایش هنرهای دستی و تعامل مؤلفان و ناشران را از برنامه‌های رایزنی فرهنگی ایران در غرفه جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت برشمرد.


١١:٠٩ - 1397/07/18    /    شماره : ٧١٣٩٣٢    /    تعداد نمایش : ١٦٣خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1123775
 بازدید امروز : 961
 کل بازدید : 6370638
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 7.1563