تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه همکاری‌های علمی دانشگاهی ایران و پاکستان

به همت خانه فرهنگ ایران در حيدرآباد پاكستان، اداره‌کل همکاری‌های علمی و دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و دانشگاه مهندسی مهران پاكستان، همکاری‌های علمی و دانشگاهی دو كشور توسعه می‌یابد.

ب بهایی خان شر، ريیس مرکز آموز عالی هنر و طراحی دانشگاه مهران پاكستان و سید علی عباس، ريیس گروه هنر اين دانشگاه با حضور در خانه فرهنگ ایران در حيدرآباد، با احمد عبداله‌پور، وابسته فرهنگي كشورمان ديدار و طي آن مراتب تقدیر دانشگاه مهران را بابت فراهم‌ كردن زمینه لازم برای عقد تفاهمنامه همکاری‌های علمی ـ دانشگاهی با دانشگاه‌هاي ايران ابلاغ كردند.

بای خان شر، ريیس مرکز آموز عالی هنر و طراحی دانشگاه مهران در اين ديدار گفت: تلاش‌های خانه فرهنگ ايران در اخذ موافقت دانشگاه فردوسی مشهد،  دانشگاه اصفهان و دانشگاه هنر اصفهان که در رنکینگ بین‌المللی از رتبه بسیار خوبی برخوردار هستند، براي همكاري با دانشگاه مهران قابل تقدیر است.

در ادامه عبداله‌پور، وابسته فرهنگی ایران در حیدرآباد با بيان سخناني گفت: وجود بسترهای لازم، اشتراکات متعدد فرهنگی و همچنین علاقمندی دانشجویان هنر دانشگاه مهران و مراجعات مکرر آنها به خانه فرهنگ برای ادامه تحصیل در ایران و همچنین ابراز علاقه اساتید آن دانشگاه برای افزایش مهارت و نيز درخواست برای انتقال تجربیات اساتید ایرانی به طرف پاکستانی، منجر به آن شد تا با کمک خداوند مسیر این همکاری با دانشگاه‌های ایرانی فراهم شود.

گفتنی است؛ پیش‌نویس تفاهمنامه همکاری‌های علمی و دانشگاهی مورد موافقت دانشگاه‌های فردوسی مشهد و اصفهان به دانشگاه مهندسی مهران پاکستان ارسال شده و پیش‌بینی می‌شود ظرف ماه آینده با امضاي طرفین فصل نوینی در زمینه مبادلات علمی و دانشگاهی میان ایران و پاکستان در ایالت سند آغاز شود.

 

 


١٣:٤٣ - 1397/07/17    /    شماره : ٧١٣٨٧٢    /    تعداد نمایش : ٢٠٧خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1123766
 بازدید امروز : 916
 کل بازدید : 6370593
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 6.0625