تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم شب عاشورا در فیلیپین


مراسم عزاداری شب عاشورای حسینی(ع)باحضور محمد تنهایی سفیر جمهوری اسلامی ایران ،عزادارانی از ایران، عراق، فیلیپین و پاکستان در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مانیل برگزارشد.

 مراسم با تلاوت آیاتی ازقرآن ازسوی استاد آرامپونی قاری فیلیپینی وروشن دل قرآن کریم وسپس زیارت عاشورا آغاز شد.

درادامه حجت الا سلام و المسلمین محمدی دوست در سخنانی توصیه ها و نصایح شارع اسلام را در رابطه با سوء ظن ها به یکدیگر بیان و تاکید کرد: به دوستان، همکاران و کسانی که به دلایل مختلف با آنان مراوده دارید سوء ظن نبرید و بنا را بر حسن ظن بگذارید.

حجت الا سلام محمدی دوست غیبت و تهمت را یکی از گناهان بزرگ بر شمرد و با بیان احادیثی منصوب به امام محمد باقر (ع) تاکید نمود: در روز حساب بسیاری با تعجب به دنبال اعمال دینی و مذهبی خود در نامه اعمال خود می گردند در حالی که ثواب آن ها در نامه اعمال کسانی ثبت شده است که آبروی آنها از سوی فرد خاطی برده شده است.

 ذکر مصائب و رنج های آقا امام حسین (ع) در روز عاشورا و پرپر شدن جوانان بنی هاشم و سایر یاران و نزدیکان امام بزرگوار همراه با نوحه سرایی و سینه زنی بخش دیگری از برنامه شب عاشورا بود که به اتمام رسید .در پایان از عزاداران به میزبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران  با شام پذیرایی به عمل آمد.

مراسم عاشورا

حجت الا سلام و المسلین دوست محمدی روحانی اعزامی از مرکز نیز به عنوان سخنران شب تاسوعا سخنانی را ایراد کرد.

دوست محمدی ضمن بیان احکام شرعی در ابتدای سخنرانی از جمله آداب و ضوء، لزوم پاک بودن بدن و لباس نماز گزار و تاکید بر چگونگی گرفتن صحیح و ضوء در خصوص واقعه عاشورا نیز مطالبی ایراد نمودند.وی درادامه گفت: آنان که مرتکب قتل نوه پیامبر اسلام ( ص) شدند هم نماز می خواندند هم با قرآن مانوس بودند اما کسانی را کشتند که آنها نیز شعائر اسلامی را در بهترین صورت خود اجرا می کردند؟ خطیب جلسه در ادامه اظهار داشت، جواب این سئوال را آقا امام حسین ( ع) خود در روز عاشورا خطاب به جبهه دشمن ارائه فرمود و به آنان تذکر داد شکم های آنان از مال و غذای حرام پر شده است و حقایق را نمی بینند و لذا آثار استفاده از غذای غیر حلال خسران و ضرر را به همراه خواهد داشت.

روحانی اعزامی سپس فراز هایی از لحظات شهادت آقا ابوالفضل (س) را بیان و افزود،. سپس مراسم نوحه خوانی و عزاداری سید و سالار شهیدان توسط ایرانیان مقیم و دانشجویان ایرانی برگزار شد و حضار به سینه زنی و عزاداری پرداختند.


٠٩:٥٥ - 1398/06/20    /    شماره : ٧٣٥٤٧٣    /    تعداد نمایش : ٨خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1560436
 بازدید امروز : 701
 کل بازدید : 6491746
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 7.7031