تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

به همت رایزنی فرهنگی ایران؛

نشست «ایران و آینده در جهان» در اندونزی برگزار شد

نشست «ایران و آینده در جهان» به همت رایزنی فرهنگی ایران در اندونزی برگزار و از ایران به عنوان تکیه‌گاه قدرت مسلمانان جهان یاد شد.

 رایزنی فرهنگی ایران در اندونزی با همکاری اتاق ایران و گروه عقاید و فلسفه دانشكده اصول‌الدین دانشگاه الرانیری آچه، در راستای توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی و تقویت فعالیت‌های اتاق ایران نشست «ایران و آینده در جهان» را با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان برگزار شد.

رانی عثمان، از محققان اندونزیایی با اشاره به سفر خود به ایران، گفت: بررسی موضوع این نشست از این جهت مهم است که ایران یکی از کشورهای اسلامی و تکیه‌گاه قدرت مسلمانان جهان است.

وی ادامه داد: یقیناً در 30 سال آینده شاهد بیداری کشورهای اسلامی خواهیم بود که الگوی آنان ایران است؛ چراکه از لحاظ تاریخی، ایران (فارسی) قدیمی‌ترین تمدن در جهان است که بسیاری از دستاوردها را در زمینه علوم، فلسفه، هنر، معماری به دست آورده است و حتی از لحاظ تکنولوژیکی، ایران در جهان شناخته شده است.

دومین سخنران این نشست، حسبی امیرالدین، استاد دانشکده تربیت دانشگاه الرانیری آچه اندونزی و مدیر اتاق ایران بود که در سخنانی، اظهار کرد: ما مسلمانان دیگر نباید احساسات شيعی و سنی را برانگیزیم. ما باید متحد شویم و هنگامی که مسلمانان متحد شوند، آنها (غرب) دیگر نمی‌توانند نسبت به مسلمانان هر کاری که دوست دارند، انجام دهند.

وی افزود: ما شاهد یک تمدن ایرانی هستیم که دانش در آن همیشه زنده است. دانشمندان بزرگ مسلمان مانند امام غزالی، امام بخاری، ابن سینا و ... از ایران بودند. برخی از اولیای نه گانه که اسلام را در مجمع الجزایر اندونزی گسترش دادند، نسلی از ایران بودند.

مدیر اتاق ایران دانشگاه الرانیری آچه اندونزی خاطرنشان کرد: اتاق ایران این دانشگاه با حمایت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اندونزی تلاش می‌کند به نسل جوان حقایق را از طریق این نشست‌ها انتقال دهد.


١٠:٣٦ - 1398/04/19    /    شماره : ٧٣٢٧١٦    /    تعداد نمایش : ٣٤خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1562701
 بازدید امروز : 2260
 کل بازدید : 6498544
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 زمان بازدید : 9.4688