تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

رییس بنیاد گفت‌وگوی فرهنگ‌های قرقیزستان پیشنهاد داد:

انتشار فصلنامه مشترک گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و آسیای مرکزی


آداش تکتوسون اوا در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان در بیشکک پیشنهاد انتشار فصلنامه علمی مشترک گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و آسیای مرکزی را داد.

 آداش تکتوسون اوا، بانوی فرهیخته و فعال فرهنگی قرقیزستان در دیدار پرویز قاسمی، رایزن فرهنگی ایران در بیشکک، با اشاره به روابط فرهنگی بین ایران و قرقیزستان، اهمیت مضاعف نیاز به گفت‌وگو و تعامل بین ملت‌ها و ادیان مختلف در شرایط امروزی را مورد تأکید قرار داد.

وی گفت: ریشه تمام مشکلات جهان اسلام، دنیای غرب است؛ چراکه استکبار جهانی به دنبال ایجاد تفرقه میان مسلمانان است و بر همین اساس، به پروژه اسلام هراسی در تضعیف مسلمانان روی آورده است. ما باید با ابزار فرهنگی با غرب مقابله کنیم.

رییس بنیاد اجتماعی گفت‌وگوی فرهنگ‌ها با برشمردن نمونه‌هایی درخشان از متفکران و شخصیت‌های برتر جهان اسلام و شرق و نقش اندیشمندان، فلاسفه و دانشمندان ایرانی در آن، اسلام را اقیانوس بی کران حکمت دانست.

آداش تکتوسون اوا آمادگی و علاقمندی خود و کشورش جهت زمینه‌سازی برای ایجاد ارتباطات بیشتر فی مابین دانشگاه‌های قرقیزستان با حوزه‌های علمی و آکادمیک، مؤسسات و مراکز فرهنگی ایران را اعلام کرد.

وی در پایان سخنان خود، پیشنهاد داد: فصلنامه علمی مشترک گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و آسیای مرکزی منتشر شود.

قاسمی، رایزن فرهنگی ایران در بیشکک با اشاره به دلایل پیدایش ایران‌هراسی و شیعه‌هراسی در منطقه گفت: ذهنیت‎ها و دیدگاه‌های نادرست در مورد هر کشور و جامعه‌ای از ضعف اطلاعات و عدم شناخت و یا شناخت ناقص و نادرست نشأت می‌گیرد و جامعه قرقیزستان نیز مستثنی از این مسئله نیست. علاوه بر این، تبلیغات منفی گسترده علیه جمهوری اسلامی یران و سیاه نمایی و جعل واقعیات در رسانه‌ها بر این مسئله تأثیر می‌گذارند.

وی بر ضرورت ایجاد ارتباط با نخبگان و اصحاب فرهنگ و هنر، برگزاری همایش‌ها و هفته‌های فرهنگی برای معرفی تصویر واقعی ایران امروز در ذهن مخاطبان تأکید کرد

 

 


١١:٠٣ - 1398/01/26    /    شماره : ٧٢٧٦١٦    /    تعداد نمایش : ٣٢خروج
مناسبت ها

 


 

 

 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1500117
 بازدید امروز : 940
 کل بازدید : 6314254
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 8.6094