تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

اعلام برندگان مسابقه ادبي ـ هنري امام خميني (ره) در سوريه

 

در بیست‌ونهمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خميني (ره) و طی مراسم ویژه‌ای نتیجه داوری آثار شرکت‌کننده در مسابقه ادبی و هنری امام خمینی (ره) تحت شعار «برای قدس مقاوم هستیم و باقی می‌مانیم» اعلام شد.

 بر اين اساس جوایز نفرات برتر چهار رشته داستان کوتاه ، قصیده، مقاله و هنر تجسمی اهدا شد. این مسابقه در اسفندماه سال گذشته از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه با همکاری انجمن دوستی ایران و فلسطین اعلام و پس از پایان مهلت، آثار شرکت‌کننده از سوی کمیته‌های داوری تخصصی بررسی و نفرات برتر تعیین شدند.

در آيين اهداي جوايز مسابقه ادبی و هنری امام خمینی (ره) كه با حضور و سخنرانی آیت‌الله طباطبایی، نماینده مقام معظم رهبری در سوریه، داوران و شرکت‌کنندگان در مسابقه و جمع کثیری از علاقمندان در سالن امام خمینی (ره) رایزنی فرهنگی ايران برگزار شد، ابوالفضل صالحی‌نیا، رایزن فرهنگی كشورمان در سوریه گفت: اعلام روز جهانی قدس، اقدامی تبلیغاتی یا موضوعی رسانه‌ای نبود؛ بلکه اقدامی راهبردی از امام خمینی (ره) بود برای قرار دادن قدس در رأس اهتمامات امت اسلامی و برای اینکه مناسبتی وحدت آفرین باشد و مسلمانان را حول محور قدس متحد كند.

آیت‌الله طباطبایی، نماینده مقام معظم رهبری (دام ظله) در سوریه هم اعلام روز قدس توسط امام خمینی (ره) را تحت عنوان مبارزه علیه طاغوت مورد بررسی قرار داد و با استناد به حدیث ائمه اطهار (ع) لازمه مورد عنایت قرار گرفتن مسلمانان و جامعه اسلامی از سوی خدای متعال و نزول ملائکه بر جوامع و مجتمعات مسلمانان را پاک كردن این جوامع و مجتمعات اسلامی و قلب و دل مسلمانان از پلیدی‌ها و ناپاکی‌ها که مظهر کنونی آن رژیم صهیونیستی است، دانست.

البحیصی، ريیس انجمن دوستی فلسطين و ایران در سوریه هم طی سخنان کوتاهی گزارشی از روند طراحی و اعلام و برگزاری مسابقه را به حاضرین ارايه داد.

سپس نتایج داوری رشته‌های چهارگانه مسابقه اعلام و به سه نفر برتر هر رشته جایزه داده شد.


١٥:٠٠ - 1397/03/22    /    شماره : ٧٠٧٢٦٠    /    تعداد نمایش : ١٦٠خروج
مناسبت ها

 

 

 

 

 

 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1422326
 بازدید امروز : 1217
 کل بازدید : 6075932
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 8.5001