تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

در آستانه فرارسیدن روز دانشجو

نشست صمیمانه دانشجویان با سفیر محترم ج.ا. ایران در فرانسه

 

در آستانه فرا رسیدن 16 آذرماه و روز دانشجو، به همت رایزنی علمی ج.ا. ایران در اروپا و نیز انجمن اسلامی دانشجویان فرانسه، نشست و گفتگو صمیمانه جناب آقای ابوالقاسم دلفی سفیر محترم ج.ا. ایران در فرانسه، دکتر قربانی رایزن محترم علمی در منطقه شنگن و جمعی از دانشجویان شاغل به تحصییل در فرانسه در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاریس برگزار شد.

در این نشست که دکتر کامیاب رایزن محترم فرهنگی و نیز جناب آقای طاهری کاردار محترم سفارت نیز حضور داشتند، در ابتدا یکی از دانشجویان از برگزاری چنین جلساتی تشکر نموده و درخواست کرد، که اینگونه نشست ها به صورت مستمر برگزار گردد تا از این طریق دانشجویان بتوانند با همراهی و انسجام بیشتری فعالیت های علمی و فرهنگی خود را دنبال و در آینده افراد موثری برای کشور باشند.

در ادامه جناب اقای دکتر قربانی سخنان خود را به مناسبت روز دانشجو به جایگاه و اهمیت تاریخی و سیاسی این روز اختصاص داد.

 

سپس سفیر کشورمان با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری و سیاست های کلان نظام مبنی بر اهمیت علم و دانشجو، ضرورت حرکت در مسیر اجرایی کردن جهت گیری های دولت جمهوری اسلامی ایران را مورد تاکید قرار داد. وی همچنین با مروری بر تحولات بعد از انقلاب اسلامی، برجام را یک نقطه عطف در سیاست خارجی کشورمان که با مقاومت مردم و مسئولان نظام به دست آمده است، ذکر کرد.

 


جناب اقای ابوالقاسم دلفی، تغییر فضای بین المللی بعد از برجام را یک فرصت برای توسعه همکاری های علمی و دانشگاهی با کشورهای جهان دانست و به تحولات مثبت در روابط علمی و دانشگاهی با فرانسه از جمله برگزاری کمیته علمی مشترک در تهران اشاره کرد.

 


 

 

در این نشست دانشجویان سوالاتی را در خصوص سیاست خارجی، مسائل دانشجویی و همکاری های علمی و فرهنگی ایران و فرانسه مطرح کردند که سفیر کشورمان و همچنین رایزن علمی سفارت به آنها پاسخ دادند.
 
 


١٠:٢٣ - 1396/09/14    /    شماره : ٦٩٢٧٤٤    /    تعداد نمایش : ٢٧٢خروج
مناسبت ها

 

 

 

 

 

 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1369628
 بازدید امروز : 1
 کل بازدید : 5925560
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 7.7656