تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه روابط علمی‌ و فرهنگی‌ ایران و اسپانیا

علیرضا اسماعیلی، رایزن فرهنگی‌ ایران در اسپانیا در ديدار با کارملو رودریگز توره بلانکا، ريیس دانشگاه آلمریا (در جنوب شرقی‌ اسپانیا) راه‌های گسترش روابط علمی‌ و فرهنگی‌ دانشگاه‌های دو کشور را بررسی کرد.

اسماعیلی در این ديدار از همکاری‌های دانشگاه آلمریا در برپایی نمایشگاه عکس معرفی‌ ایران، به بیان توضیحاتی‌ در خصوص وضعیت آموزش عالی‌ در جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

وی با بیان این مطلب که جمهوری اسلامی ایران کشوری جوان با حدود 4 میلیون و 500 هزار نفر دانشجو است، آمادگی دانشگاه‌های كشورمان را برای همکاری و تبادلات علمی‌ با دانشگاه آلمریا اعلام کرد.

ريیس دانشگاه آلمریا نيز آمادگی اين دانشگاه را برای برپایی‌ برنامه‌های مشترک با جمهوری اسلامی ایران به خصوص دانشگاه‌ها و رایزنی فرهنگی‌ ايران را اعلام كرد.

در این ديدار مقرر شد؛ نشستی با حضور اساتید اسپانیایی و ایرانی در خصوص معرفی‌ هنر ایران در دوره اسلامی و آثار آن در کشور اسپانیا، برگزار شود.

همچنين در این جلسه که یکی‌ از اعضای پارلمان آلمریا نیز حضور داشت، در خصوص بهره‌مندی از تالارها و مجموعه‌های شهرداری و پارلمان آلمریا برای برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی‌ ايران مذاکره شد.

معاون بین‌الملل دانشگاه آلمریا نيز که در این جلسه حضور داشت، با بیان اینکه تا کنون چهار دانشجوی ایرانی در مقطع دکترا در این دانشگاه تحصیل می‌‌کنند، آمادگی دانشگاه آلمريا را برای پذیرش دانشجویان ایرانی در مقاطع تحصيلات تكميلي اعلام کرد.

 


٠٨:٣٨ - 1396/07/19    /    شماره : ٦٨٧٤٥١    /    تعداد نمایش : ٣٣٩خروج
مناسبت ها

 

 
 

 

 

 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1310893
 بازدید امروز : 839
 کل بازدید : 5754987
 بازدیدکنندگان آنلاين : 10
 زمان بازدید : 5.5157