تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش

دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه همکاریهای ایرانشناسی ایران و روسیه در زمینه کتابخانه دیجیتال

   

مهدی سعادت نژاد معاون رایزنی با الکساندر ویسلی رئیس کتابخانه ملی روسیه در سنت پترزبورگ در محل کتابخانه دولتی روسیه (لنین) در روز در خصوص همکاری رایزنی فرهنگی با کتابخانه ملی روسیه در جهت استفاده از تجارب و فن آوری این کتابخانه در جهت دیجیتالی نمودن کتاب ، نسخ خطی و اسناد با موضو ع ایرانشناسی گفتگو نمود.

در این دیدار که دکتر سیدمهدی طاهری عضوهیات علمی و رئیس کتابخانه دانشگاه علامه طباطبایی نیز حضور داشت در خصوص تجارب جمهوری اسلامی ایران در استفاده از کتابخانه دیجیتال که به بیش از یک دهه فعالیت می رسد توضیحاتی را ارائه نمود و پیشنهاد تبادل کتب دیجیتالی در حوزه ایرانشناسی و برگزاری دوره های آموزشی به کارشناسان داده شد.

الکساندر ویسلی ضمن استقبال از پیشنهادات ارائه شده در خصوص اقدامات کتابخانه ملی روسیه در تبدیل 4 میلیون سند به دیجیتال و ضرورت آن با توجه به وسعت کشور روسیه و عدم امکان ارسال کتاب به تمامی مناطق دور دست آمادگی خود را برای همکاری با کتابخانه و دانشگاه های ایران در بخش های مختلف علی الخصوص ایرانشناسی اعلام نمود.

گفتنی است رایزنی فرهنگی با همکاری بنیاد ایران شناسی مسکو با حضور دکتر طاهری در حال آماده سازی کتابخانه دیجیتال برای ایرانشناسان روس زبان می باشد که با انجام این پروژه دسترسی محققین و پژوهشگران ایرانشناس به منابع مختلف امکان پذیر خواهد شد .

  از دیگر اعضای این کنسرسیوم انستیتو شرق شناسی ، انستیتو علوم اجتماعی روسیه و کتابخانه ادبیات خارجی مسکو  می باشند.

 
 
 
 


١٥:٣٤ - 1396/05/03    /    شماره : ٦٨٢٨٧١    /    تعداد نمایش : ٤١٤خروج
مناسبت ها

 

 
 

 

 

 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1259429
 بازدید امروز : 1680
 کل بازدید : 5583914
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 6.1250