تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش

دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

اسقبال يونانيان از كتاب‌هاي ايراني در نمایشگاه کتاب یونان

 


کتاب‌هاي «مریم، عیسی و مسحیت از دیدگاه اسلام» و «عشق در اسلام» که توسط رایزنی فرهنگی كشورمان منتشر شده است، مورد استقبال بازديد‌كنندگان نمایشگاه بین‌المللی کتاب یونان قرار گرفت.

 چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب یونان، روز شنبه (23 ارديبهشت‌ماه) با شركت جمهوری اسلامی ایران به طور رسمی در شهر تسالونیک واقع در شمال یونان افتتاح شد.

خانم لیدایا کندورد، وزیر فرهنگ یونان در سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه نمایشگاه، با تأکید بر ضرورت تقویت روحیه کتابخوانی در جامعه گفت: یکی از اهداف این نمایشگاه بین‌المللی، تشویق شهروندان برای روی آوردن به کتابخوانی و افزایش سطح علمی شهروندان است.

وي ادامه داد: وظیفه اهل قلم و روشنفکران کشور بسیار سنگین و وزارت فرهنگ در راستای ارایه دستاوردهای علمی آنان تمام تلاش‌های خود را بکار خواهد گرفت.

وزیر فرهنگ یونان در ادامه، گفت: برنامه‌ای برای تقویت کتابخانه‌های شهرداری‌های کشور با تعیین هیأت کارشناسی برای توزیع درست و نظارت بر دسترسی آسان شهروندان به منابع علمی در جهت توزیع عادلانه کتاب در مناطق دور افتاده انجام خواهیم داد.

وی با تأکید بر نقش کتاب در آینده کشور نیز، گفت: به زودی جوایز دولتی برای اهداء به نویسندگان و به خصوص نویسندگان جوان کشور در نظر خواهیم گرفت تا با تشویق آنان زمینه تولید کتاب‌های خوب و علمی را افزایش دهیم.

در حاشیه برگزاري اين مراسم، علی‌محمد حلمی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با وزیر فرهنگ یونان ديدار و طرفین بر تمایل دو کشور برای توسعه روابط فرهنگی، تأکید كردند.

غرفه جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه با اسقبال بسیار خوب بازدیدکنندگان قرار گرفت و بیش‌از 300 جلد کتاب ترجمه شده به زبان یونانی به بازدیدکنندگان علاقمند اهداء شد.

کتاب‌هاي «مریم، عیسی و مسحیت از دیدگاه اسلام» و «عشق در اسلام» که به تازگی توسط رایزنی فرهنگی كشورمان ترجمه و به چاپ رسیده است، مورد توجه خاص بازدیدکنندگان از غرفه جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

آوای توحید، نامه تاریخی امام خمینی (ره)، زن از منظر امام خمینی (ره)، وصیت نامه خصرت امام خمینی (ره)، تاریخ تحلیلی اسلام و گلچینی از نهج البلاغه امام علی (ع) و کتاب رساله حقوق امام سجاد (ع) از جمله آثار ارائه شده رايزني فرهنگي كشورمان در اين نمايشگاه است.

همچنين، فیلم مستتد باد بهاری، ایران امروز و هفت رُخ فرخ در غرفه رایزنی فرهنگی کشورمان با زیرنویس یونانی برای علاقمندان تا پایان این نمایشگاه بین‌المللی به نمایش گذاشته می‌شود.

بنابر اعلام اين خبر، در این نمایشگاه بین‌المللی كه به مدت پنج روز متوالي داير است، تعداد 250 ناشر، 21 کشور، 400 برنامه هنری، 700 سخنران و بیش‌از 10 هزار عنوان کتاب نمایش داده مي‌شود.


١٥:٥٩ - 1396/02/27    /    شماره : ٦٧٨١٨٤    /    تعداد نمایش : ٢٨٠خروج
مناسبت ها

 

 
 

 

 

 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1222796
 بازدید امروز : 263
 کل بازدید : 5461941
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 5.8594