تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش

دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

برپايي نمايشگاه صنايع دستي ايران در هند

 به مناسبت سالروز تأسيس دانشکده دكن شهر پونا، سي‌ودومین دوره نمايشگاه «تنوع فرهنگ و هنر» با شركت جمهوري اسلامي ايران در محل گروه باستان‌شناسي اين دانشکده، برپا شد.

در آيين افتتاحيه اين نمايشگاه، وسنت شينده، رييس دانشکده دكن ضمن تشكر ويژه از حضور خانه فرهنگ كشورمان در مومبای، به تأثيرات فرهنگي، اجتماعي و نقش زبان و ادبیات فارسی در شبه قاره هند اشاره كرد و روابط فی مایبن دو تمدن بزرگ شرق از ديدگاه تاريخي و باستان‌شناسي را تشريح كرد.

وی اين نمايشگاه را فرصت مناسبي براي حضار و علاقمندان به تاريخ، فرهنگ و هنر ایران‌زمین دانست كه مي‌توانند با گوشه‌اي از هنر والای مردمان اين كشور اسلامي، آشنا شوند.

شهيده انصاري، رييس كميته نمايشگاه اين دانشكده در سخناني، گفت: گذشته از تشابهات فرهنگي، اجتماعي و ديني تاريخ پيش از اسلام میان دو تمدن هند و ايران، دانشجويان و محققين هندي در رشته تاريخ، هند شناسي و باستان‌شناسي قرون وسطي نياز دارند كه  قبلاً تاريخ، فرهنگ، معماري ايران را مطالعه كنند.

 وی اظهار كرد: بهترين و تنهاترين راه براي مطالعه جامع تاريخ قرون وسطي هند، آشنايي با تاريخ و فرهنگ و معماري ايران‌زمین است.

در ادامه اين مراسم، هوتا، مدير پيشين دپارتمان سانسكريت دكن تقديرنامه‌اي به مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئي، اهداء كرد.

بنابر اعلام اين خبر، صنايع دستي، نقاشي و خوشنويسي در غرفه ايران سي‌ودومین دوره نمايشگاه «تنوع فرهنگ و هنر» به همت خانه فرهنگ كشورمان در بمبئي، به نمايش گذاشته شد.

 


١٢:٣٠ - 1396/05/31    /    شماره : ٦٨٤٤٦٠    /    تعداد نمایش : ٤٣٥خروج
مناسبت ها

 

 
 

 

 

 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 471678
 بازدید امروز : 2929
 کل بازدید : 5640654
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 4.7031