تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش

دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

همکاری‌های فناورانه ایران و چین گسترش می‌یابد


نشست مشترک صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران (بنیاد ملی علم ایران) و هیاتی از بنیاد ملی علوم طبیعی چین (NSFC) به منظور گسترش همکاری‌های بین‌المللی دو کشور ایران و چین برگزار شد.
این نشست مشترک به سرپرستی معاون بین‌الملل این بنیاد پروفسور لیو به منظور گسترش همکاری‌های بین المللی در محل صندوق حمایت از پژوهشگران تشکیل شد.
در این نشست، نمایندگان صندوق و NSFC ضمن تاکید بر اهمیت همکاری مشترک میان پژوهشگران دو کشور و تقویت توانمندی‌های بالقوه و بالفعل طرفین به توافقاتی رسیدند. بر این اساس قرار شد تا ظرف مدت دو ماه تفاهم‌نامه همکاری در خصوص حمایت از طرح‌های پژوهشی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و تبادل پژوهشگر امضا شود. همچنین برنامه اجرایی این همکاری نیز پس از تعیین اولویت‌های پژوهشی، سقف حمایت و تعداد پروژه‌های مورد حمایت توسط طرفین تنظیم خواهد شد.
همچنین جهت آشنایی بیشتر این هیات با ساختار پژوهشی دانشگاه‌‌های کشور، نشست‌هایی با دانشگاه‌های صنعتی شریف و صنعتی امیرکبیر با هماهنگی صندوق برگزار شد.
تاکید بر تقویت حمایت از فرایند تبادل پژوهشگران (استاد، پژوهشگر پسا دکتری و دانشجویان دکتری) از دیگر موارد تاکید شده در این جلسه بود.
در این راستا صندوق آمادگی خود را جهت حمایت از پژوهشگران پسادکتری چینی در حوزه‌های زبان و ادبیات فارسی، بیوشیمی، داروسازی، بیوتکنولوژی و سایر حوزه‌های دارای اولویت اعلام کرد تا پیگیری‌های لازم در این خصوص توسط واحدهای بین‌الملل طرفین انجام شود. در پایان طرفین بر گسترش کیفی با نگاهی راهبردی به همکاری تاکید کردند.
بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، بنیاد ملی علوم طبیعی چین (NSFC)، یک سازمان مستقل دولتی است که سالانه بیش از 190 هزار پیشنهاد طرح پژوهشی دریافت می‌کند و بخش قابل توجهی از حمایت‌های پژوهشی پژوهشگران آکادمی علوم چین توسط این بنیاد تامین می‌شود. همچنین NSFC نماینده کشور چین در موسسه بین‌المللی تحلیل کاربردی سیستم‌ها (IIASA) است.


١٦:١٣ - 1396/02/27    /    شماره : ٦٧٨١٨٨    /    تعداد نمایش : ٣١٩خروج
مناسبت ها

 

 
 

 

 

 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 466327
 بازدید امروز : 976
 کل بازدید : 5590618
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 5.7656