تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش

دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور برخي از اساتيد ايراني دانشگاه سوئيس

واحد علوم و تحقیقات میزبان نمایندگانی از دانشگاه ژنو گرديد

      
هیاتی از دانشگاه ژنو سوئیس به منظور گسترش ارتباطات علمی و پژوهشی و تعریف پروژه‌های همکاری مشترک از بخش‌های مختلف واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی بازدید کردند.
 دکتر پیر ویلا رئیس روابط بین الملل دانشگاه ژنو و دکتر حجازی استاد دانشگاه ژنو در نشستی مشترک با دکتر مجید عباسپور رئیس دانشکده محیط زیست و انرژی و نمایندگانی از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به رایزنی برای گسترش همکاری‌های دانشگاهی پرداختند.
رئیس دانشکده محیط زیست و انرژی واحد علوم و تحقیقات در این ملاقات، توضیحاتی در مورد فعالیت واحد در زمینه محیط زیست و انرژی و همکاری آن با سازمانهای ملی و بین المللی ارائه کرده و بر علاقه واحد بر همکاری در زمینه‌های ریزگردها، مدیریت آب، شهرهای هوشمند، بهداشت عمومی و تاب آوری تاکید کرد.
این هیات دانشگاهی از ژنو با هدف برقراری ارتباط با دانشگاه‌های ایرانی، تبادل دانشجو و استاد و نیز همکاری‌های پژوهش محور از واحد علوم و تحقیقات بازدید کردند.
ژنو دانشگاه جامعی است که تمام رشته‌ها به جز گروه فنی را دربر می‌گیرد و نقطه قوت آن، تحقیقات علوم زیستی، پزشکی و ارتباط با پروژه سرن CERN است.
این دانشگاه سوییسی، 17 هزار و 500 دانشجو، پنج هزار هیات آموزشی، 20 مرکز تحقیقات بین رشته ای و بیمارستانی دو هزار تختخوابی دارد.
شهرت دانشگاه به دره بهداشت Health Valley در ارتباط با تمرکز آن بر علوم پزشکی و زیستی است.
دانشگاه ژنو همچنین در ارتباط با برنامه ریزی شهری، اقلیم شناسی ومنابع آب نیز فعال است و با آژانسهای سازمان ملل و صلیب سرخ بین المللی همکاری گسترده‌ای دارد.


١٦:١١ - 1396/02/27    /    شماره : ٦٧٨١٨٧    /    تعداد نمایش : ٣٠١خروج
مناسبت ها

 

 
 

 

 

 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 466325
 بازدید امروز : 964
 کل بازدید : 5590606
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 5.4063