تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

تأکید بر معرفی آثار هنرمندان ایرانی و ژاپنی

خانم تِروكو مي‌ياكاوا، نویسنده ژاپنی، موریاما، رییس انجمن گوئن و ناکاجیما، مسئول هماهنگی انتشارات کوکومین میرای، 19 تیرماه با حسین دیوسالار، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن در محل این نمایندگی فرهنگی دیدار و در خصوص معرفی آثار هنرمندان ایران و ژاپن و همچنین، موضوعات فرهنگی ایران و ژاپن گفت‌وگو کردند.

دیوسالار با اشاره به نودمین سال آغاز روابط رسمی دو کشور گفت: مردم ایران و ژاپن علاقه‌مندی‌های فراوان فرهنگی و هنری مبتنی بر بیش از 1300 سال روابط تاریخی و صمیمانه را تجربه کرده‌اند.

رایزن فرهنگی ایران در ژاپن افزود: علاقه و احترام متقابل میان آنان وجود داشته و دارد و لذا باید تلاش کرد تا هر چه بیشتر نسبت به ایجاد شناخت و آشنایی فرهنگی و هنری از ایران و ژاپن در تعاملات فرهنگی فیمابین توسعه یابد.

وی به همکاری رایزنی فرهنگی ایران و انتشارات کوکومین میرای برای معرفی آثار هنرمندان ایرانی و ژاپنی اشاره و اظهار امیدواری کرد بتوان نقش مؤثرتری را در این زمینه ایفا کرد.

تروکو می یاکا، بانوی نویسنده ژاپنی هم با معرفی برخی از کتب و آثار منتشر شده خود، به جایگاه فرهنگ و تمدن ایرانی و به ویژه شعر اشاره و سؤالاتی در زمینه‌های مختلف از جمله کتاب، زنان در ایران و ...  مطرح کرد.

در ادامه این دیدار، گزارشی از موضوعات و اطلاعات جمع آوری شده در خصوص معرفی شعر و آثار هنری ایران و ژاپن ارائه شد.


١٠:٤٣ - 1398/04/19    /    شماره : ٧٣٢٧١٨    /    تعداد نمایش : ٣٢خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1153764
 بازدید امروز : 2187
 کل بازدید : 6498472
 بازدیدکنندگان آنلاين : 20
 زمان بازدید : 7.4063