تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار آتری ایتالیا:

میزبانی آتری از جمهوری اسلامی ایران مایه مباهات است

پیرجورجو فرّتّی در ششمین دوره مجموعه برنامه فرهنگی «تصاویر صلح» گفت: میزبانی از برنامه‌ای با موضوع «فرهنگ و تمدن ایران اسلامی» در شهر آتری ایتالیا، مایه فخر و مباهات این شهر است.

 پیرو دعوت رسمی بنیاد آریا (Aria) و شهردار شهر آتری (Atri) ایتالیا، اکبر قولی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در رُم به این شهر سفر و در آیین گشایش ششمین دوره مجموعه برنامه فرهنگی «تصاویر صلح» که جمهوری اسلامی ایران مهمان ویژه آن بود، شرکت کرد.

پیرجورجو فرّتّی (Piergiorgio Ferretti)، شهردار شهر آتری در سخنرانی خود در این مراسم، میزبانی از برنامه‌ای با موضوع فرهنگ و تمدن ایران اسلامی را مایه فخر و مباهات این شهر برشمرد.

قولی، رایزن فرهنگی کشورمان هم در سخنانی، گفت: مناسبات همه جانبه فرهنگ محور ایران و ایتالیا، که طی تاریخ خود در بحران‌های سیاسی نیز کم رنگ نشده گام‌های بلندی به سوی افق آرمانی خود یعنی ارتقاء درک متقابل برداشته است.

وی افزود: رایزنی فرهنگی ایران در ایتالیا، معرفی چهره واقعی ایران به مخاطب ایتالیایی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده و با جدیت هر چه بیشتر در این عرصه گام برمی‌دارد.

سخنران پایانی این مراسم، آلساندرو دی لورتّو، رییس بنیاد آریا بود. وی با تقدیر از همکاری رایزنی فرهنگی ایران در اجرای این برنامه، انتخاب جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهمان ویژه ششمین دوره «تصاویر صلح» را حایز اهمیت دانست و اظهار کرد: شناخت یک کشور، همواره باید از دریچه هنر و فرهنگ آن کشور باشد و نه تصویر و تحریفات رسانه‌ای علیه آن صورت پذیرد.

بنابر اعلام این خبر، این مجموعه برنامه فرهنگی که از تاریخ 15 لغایت 17 تیرماه برگزار شد، نمایش فیلم‌های ایرانی، برپایی نمایشگاه آثار هنری نوید عظیمی و ثمین کمال بیک، نمایشگاه آثار عکاسی خانم زویا شکوهی با موضوع «مصائب مردم سوریه در زمان جنگ» و آثار عکاسی مائورو ویتاله، هنرمند عکاس ایتالیایی از عشایر ایران را شامل می‌شود.

 


٠٨:٤٧ - 1398/04/18    /    شماره : ٧٣٢٦٦٣    /    تعداد نمایش : ٤٦خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1153755
 بازدید امروز : 2170
 کل بازدید : 6498454
 بازدیدکنندگان آنلاين : 13
 زمان بازدید : 8.2500