تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر بخش بین‌المللی نویسندگان چین:

ایران و چین از سرآمدترین کشورهای تاریخی و فرهنگی آسیا هستند

جانگ توا، مدیر بخش بین‌المللی نویسندگان چین در دیدار با عباسعلی وفایی، رایزن فرهنگی کشورمان در چین گفت: ایران و چین از سرآمدترین کشورهای تاریخی و فرهنگی آسیا هستند.

عباسعلی وفایی، رایزن فرهنگی کشورمان در چین به منظور ارتباط بیشتر و همکاری‌های گسترده تر با جانگ توا، مدیر بخش بین‌المللی چین، درخصوص بسط همکاری با نهادها و انجمن های مرتبط در امر نویسندگی در ایران و چین دیدار و گفت‌وگو کرد.

وفایی در این دیدار در خصوص اعزام هیات‌های نویسندگی دو کشور برای دیدار و گفتگو به منظور بهره مندی از دانش و مهارت یکدیگر گفت: در این مورد درباره انجمن قلم ایران و جایزه‌های مرتبط در این حوزه همچون جایزه جلال احمد وبرخی دیگر ازجوایز بحث و گفتگو شد.

وی در ادامه افزود: در این دیدار طرفین پیشنهادهای همکاری مشترک همچون اعزام هیات‌های نویسندگی دو کشوربرای دیدار و گفتگو  به منظور بهره مندی از دانش و مهارت یکدیگر، ارزیابی و چاپ آثار نویسندگان در ایران و چین، برگزاری نشست های علمی میان دو کشوردر امر نویسندگی ومرتبط کردن انجمن نویسندگان چین با انجمن قلم ایران توسط رایزنی فرهنگی ایران ارائه کردند.

گفتنی است؛ این انجمن هم اکنون یازده هزار وهفتصد عضو فعال دارد وهمه ی آنها تحت پوشش حمایتی انجمن اند . انجمن مذکور دو دانشکده با نام های دانشکده ادبیات یوشیو ودانشکده ادبیات معاصر چین دارد. سالانه چهار جایزه شامل الف- جایزه ادبیات لوشیو ب- جایزه ادبیات موادون ج- جایزه ادبیات اقلیت د- جایزه ادبیات کودکان به منظور تشویق نویسندگان به امر خلق اثار در حوزه های ادبی اعطا می کند. یکی از کارهای بسیار چشمگیر این انجمن فعالیت بین‌المللی است که با اغلب کشورها در برگزاری دوره ها ونشر آثار ونشست های مشترک همکاری می نمایند.

 


١١:٣٥ - 1398/02/24    /    شماره : ٧٣٠١٢٨    /    تعداد نمایش : ٥٢خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1123771
 بازدید امروز : 932
 کل بازدید : 6370609
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 6.6407