تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از کتابخانه ملی مجلس ژاپن


ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، در ادامه برنامه‎های خود در جریان سفر به ژاپن، از کتابخانه ملی مجلس این کشور بازدید و با رییس آن گفت‌وگو کرد. تأکید بر توسعه همکاری‌ها از جمله مباحث مطروحه در این دیدار بود.

ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که به منظور شرکت در اولین دور گفت‌وگوهای دینی ایران و ژاپن با موضوع «جایگاه خانواده در اسلام و شینتو» و دیدار با برخی از مقامات و مسئولان فرهنگی ژاپن به این کشور سفر کرده است، روز جمعه 19 بهمن ماه با ساواکو هانیو، رییس کتابخانه ملی مجلس ژاپن دیدار کرد.

رِییس کتابخانه ملی مجلس ژاپن در ابتدای این دیدار گزارشی در خصوص فعالیت‌های کتابخانه ارایه داد و د رادامه خواستار توسعه همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف علمی و فرهنگی شد.

ابوذر ابراهیمی‎ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هم گفت: کتابخانه‎های ملی نقش بسیار تأثیرگذاری در ارتقای شناخت و توسعه روابط فرهنگی ایفا می‌کنند. این بستر می‌تواند زمینه‌های مناسبی برای همکاری‎های فیمابین طراحی و اجرا ایجاد کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه این دیدار که با حضور حسین دیوسالار، رایزن فرهنگی و بنی‎هاشمی، رایزن علمی کشورمان در ژاپن انجام شد، به آغاز نودمین سالگرد روابط رسمی دو کشور ایران و ژاپن اشاره و تأکید کرد: با توجه به سابقه روابط بیش از 1400 ساله، ظرفیت‌های بسیار ارزشمندی میان ایران و ژاپن وجود دارد و دو ملت بزرگ این دو کشور، شناخت مثبتی نسبت به یکدیگر داشته و دارند. امیدوارم بتوانیم در این فرصت مهم، شاهد توسعه همکاری‎ها در زمینه‎های مختلف باشیم.

وی سپس به آمادگی جمهوری اسلامی ایران و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای توسعه همکاری‌های همه‌جانبه با ژاپن اشاره کرد و افزود: آمادگی داریم که توسعه همکاری‌های کتابخانه‌ای و همچنین برقراری روابط منسجم‌تر را در قالب اجرای برنامه‌های متنوع میان دو طرف از جمله برنامه‌ریزی برای اجرای روز کتاب ایران در ژاپن و بالعکس پیگیری و عملیاتی کنیم.

در ادامه این برنامه در خصوص برگزاری برخی از برنامه‌های متنوع فرهنگی بحث و تبادل نظر صورت گرفت. رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همچنین از بخش‌های مختلف کتابخانه بازدید و کتاب یادبود کتابخانه ملی مجلس ژاپن را امضا کرد.

گفتنی است؛ ابوذر ابراهیمی‎ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به منظور افتتاح و شرکت در اولین دور گفت‌وگوی دینی ایران و ژاپن به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همزمان با نودمین سالگرد آغاز روابط رسمی دو کشور ایران و ژاپن، به این کشور سفر کرده است.

این دور از گفت‌وگوهای دینی اسلام و شینتو از سوی رایزنی فرهنگی ایران و دانشگاه کوگاکان ژاپن (مهم‎ترین دانشگاه آموزش و تربیت شینتو) و با حمایت سفارت ایران در ژاپن، مرکز گفت‎وگوی ادیان و فرهنگ‏های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و معبد ایسه ژاپن (مهم‎ترین و مقدس‎ترین معبد شینتوئی) در شهر ایسه برگزار می‌شود.

 


٠٩:١٣ - 1397/11/21    /    شماره : ٧٢٣٢٦٢    /    تعداد نمایش : ٩٧خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1141563
 بازدید امروز : 384
 کل بازدید : 6447389
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 8.0782