تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

تأكيد بر همکاری‌های حوزه کودک و نوجوانان ايران و ژاپن

 

رایزن فرهنگی ایران با مسئولان مؤسسه فرهنگی و انجمن جوانان مسیحی ژاپن دیدار كرد. در اين ديدار بر همکاری‌های حوزه کودک و نوجوانان ايران و ژاپن، تأكيد شد.

در ادامه همکاری رايزني فرهنگي ايران در ژاپن با مؤسسات و نهادهای فرهنگی اين كشور و ايجاد هماهنگی‌های لازم برای اجرای هر چه بهتر هفته دوستی کودک ایران و ژاپن (به مناسبت نودمین سال روابط رسمی دو کشور) حسين ديوسالار، رایزن فرهنگی كشورمان با مسئولان مؤسسه فرهنگی و انجمن جوانان مسیحی ژاپن دیدار كرد. در اين ديدار در خصوص همکاری‌های فرهنگی بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت و بر همکاری‌های حوزه کودک و نوجوانان ايران و ژاپن، تأكيد شد.

دیوسالار در اين ديدار گزارشی از برنامه‌های فرهنگی و هنری رایزنی فرهنگي ايران در ژاپن را ارايه كرد و به طور خاص در ارتباط با برگزاری هفته دوستی کودک ایران و ژاپن، مطالبی را مورد اشاره قرار داد.

رایزن فرهنگی كشورمان با توجه به ضرورت آشنایی کودکان و نوجوانان ایران و ژاپن نسبت به فرهنگ غنی و کهن دو کشور، خواستار مشارکت و همکاری انجمن جوانان مسیحی ژاپن در برگزاری هر چه با شکوه‌تر برنامه شد.

وي همچنين آمادگی رایزنی فرهنگي ايران در ژاپن برای اجرای برنامه‌های ویژه همچون برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی، ترجمه و چاپ کتاب‌های داستانی ایرانی ویژه کودکان و ... را اعلام کرد.

در ادامه کازومی ماتسوموتو، مسئول امور بین‌الملل انجمن جوانان مسیحی ژاپن نيز گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های اين مؤسسه غیردولتی را ارايه داد و آمادگی اين انجمن را برای همکاری در اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری با رايزني فرهنگي ايران، اعلام كرد.

در ادامه مقرر شد؛ رایزنی فرهنگی ايران نسبت به ارايه جزئیات برنامه هفته دوستی ایران و کودک به انجمن جوانان مسیحی ژاپن اقدام كند تا در صورت هماهنگی‌های مورد نظر برنامه‌ جداگانه‌ای را نیز برنامه‌ریزی و اجرا كرد.

گفتني است؛ انجمن جوانان مسیحی ژاپن در زمینه‌هاي آموزشی و چاپ و ترجمه کتاب ویژه کودکان و نوجوانان فعالیت مي‌كند و به طور خاص دارای مدارس و شعب مختلف آموزشی در ژاپن است.

انتهاي پيام/ش


١١:٠٣ - 1397/10/22    /    شماره : ٧٢١٥٥٨    /    تعداد نمایش : ٣٦خروج
مناسبت ها

 


 

 

 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1110528
 بازدید امروز : 947
 کل بازدید : 6314261
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 8.3750