تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري نمایشگاه «هنر ایران در آثار مینیاتور استاد فرشچیان» در قزاقستان

آيين افتتاح نمایشگاه آثار مینیاتور استاد فرشچیان با حضور قوات جان ولی‌اف، قائم‌مقام وزیر فرهنگ و ورزش قزاقستان، مجتبی دمیرچی‌لو، سفیر ایران در قزاقستان، اصیل خان سادوف، ريیس مرکز نسخ خطی و كتب نادر قزاقستان، مسعود شیخ‌زین‌الدین، رایزن فرهنگی ايران در اين كشور و نيز سفرای اوکراین، فلسطین، ویتنام و جمعي از هنردوستان قزاق حضور داشتند.

قوات جان ولی‌اف، قائم‌مقام وزير فرهنگ قزاقستان در سخنراني خود در اين آيين با بيان اينكه این نمایشگاه به مناسبت بیستمین سالگرد شهر آستانه برگزار می‌شود، گفت: استاد فرشچیان از بزرگ‌ترین مینیاتوریسیت‌های جهان است. وی در نقاشی‌های خود فرهنگ و سنت ملی ایران را به نمایش گذاشته است و از طریق نقاشی‌های خود علاوه بر فرهنگ ایرانی، دوستی و صلح میان ملت‌ها را به نمایش گذاشته است.

سپس مجتبی دمیرچی‌لو، سفیر كشورمان گفت: استاد فرشچیان هنرمندی شناخته شده در سطح جهان است که با الهام از ادبیات فارسی و متون دینی به ویژه قرآن، انجیل و تورات آثار به یاد ماندنی خلق کرده است که شور و نشاط زندگی را به مردم القاء می‌کند و الهام‌بخش انسان‌هاست.

اصیل خان سادوف، ريیس مرکز نسخ خطی و کتب نادر قزاقستان و مسعود شیخ‌زین‌الدین، رايزن فرهنگي كشورمان در قزاقستان، ديگر سخنرانان اين مراسم بودند كه درباره اهميت روابط فرهنگي دو كشور سخن به ميان آوردند.

این نمایشگاه تا 29 تیرماه داير است.

 


١٣:٤٣ - 1397/04/20    /    شماره : ٧٠٨٨٧٣    /    تعداد نمایش : ١٣٨خروج
مناسبت ها

 

 

 

 

 

 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1083784
 بازدید امروز : 89
 کل بازدید : 6203381
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 6.7969