تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش

دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش خوشنویسی در دانشگاه اوراسیاي قزاقستان

 


کارگاه آموزش خوشنویسی با همكاري رايزني فرهنگي ايران در کرسی ادیان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه اوراسیا شهر آستانه پايتخت قزاقستان، برگزار شد.

کارگاه آموزش خوشنویسی، با حضور محمدی‌خواه، استاد خوشنويسي و جمعی از دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و نیز، اساتید کرسی ادیان و ايران‌شناسان در محل کرسی ادیان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه اوراسیا شهر آستانه، برگزار شد.

محمدی‌خواه در نخستين جلسه از اين كارگاه آموزشي، به بیان پیشینه و تاریخچه خط و خوشنویسی در ایران و نیز، چگونگی شکل‌گیری این هنر پرداخت و گفت: پس از خط کوفی خطوط شش گانه نسخ، رِقاع، ریحان، تعلیق، نستعیلق و شکسته نستعلیق شکل گرفت و در ایران خط نستعلیق و شکسته نستعلیق مورد استقبال فراوان ایرانیان قرار گرفت.

وی همچنين، به ابزارشناسی، قلم‌تراشی، آماده‌سازی مرکب، کاغذ و اسباب کتابت اشاره و دانشجویان را با نحوه کار با قلم آشنا كرد.

در ادامه اين كارگاه شش روزه، دانشجویان با نگارش حروف الفبای فارسی به وسیله قلم آشنا شدند و مقرر شد تا دانشجویان علاقمند از طریق شبکه‌های مجازی مانند «تلگرام» و «اینترنت» آموزش خود را همراه با محمدی‌خواه تکمیل كنند.

بنابر اعلام اين خبر، پس از پايان اين دوره آموزشي به تمامي دانشجویان شرکت‌کننده، گواهینامه اعطا شد.٠٩:٤٠ - 1396/08/24    /    شماره : ٦٨٩٩٩٦    /    تعداد نمایش : ٢٦٨خروج
مناسبت ها

 

 
 

 

 

 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 954296
 بازدید امروز : 2926
 کل بازدید : 5640651
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 7.6094