تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

نمايش جاذبه‌های تاریخی ایران در روسيه

دکتر رضا ملکی رایزن فرهنگی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه کشورمان در سخنان خود به پیشنه روابط بین دو کشور و سابقه تمدنی هفت هزار ساله ایران و حضور 1400 ورود اسلام به این سرزمین اشاره نمود و در ادامه ضمن تاکید بر  روابط راهبردی دوکشور ایران و روسیه ، گفت : ما معتقد هستیم این روابط در این سطح تا زمانی پایدار می ماند که روابط فرهنگی فی مابین گسترش یابد .

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه در ادامه گفت: علیرغم اشتراکات فرهنگی و ظرفیتهای موجود بین دو کشور شناخت دوملت از یکدیگر در سطح پایینی قرار دارد ، ما در تلاش هستیم با برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری در مناطق مختلف روسیه ظرفیت های مختلف ایران را همانند این نمایشگاه که تلاش می کند بخش کوچکی از فرهنگ و تمدن غنی ایران را به شما بمعرفی نماید به  نمایش بگذاریم.

" گالی والی ولین "رییس موزه ملی باشقیرستان نیز از روابط خوب بین دو کشور و اشتراکات فرهنگی فی مابین صحبت نمود وگفت در 5 سال گذشته 6 نمایشگاه با موضوع های مختلف مربوط به ایران در این موزه برپا شده است و ابراز امیدواری نمود که این کار همچنان ادامه یابد.

گفتنی است نمایشگاه عکس جاذبه های تاریخی و گردشگری ایران به همراه صنایع دستی کشورمان به همت رایزنی فرهنگی و همکاری وزرات فرهنگ جمهوری باشقیرستان در راستای همکاریهای فرهنگی و هنری ایران و جمهوری باشقیرستان در موزه ملی شهر اوفا به مدت یک هفته در معرض نمایش علاقمندان به فرهنگ و تاریخ ایران قرار خواهد گرفت .

جمهوري باشقيرستان يكي از مناطق مسلمان نشين كشور روسيه بشمار مي رود و تقريباً كمتر از 1 درصد وسعت كل كشور روسيه را با جمعيت بالغ بر چهار ميليون نفر شامل می شود و جايگاه هفتم را در ميان مناطق اين كشور دارد.

تنوع اقوام ، اشتراکات مذهبی و سنت شرقی مردم زمینه همکاریهای مختلف فرهنگی و هنری را بین ایران و جمهوری باشقیرستان فراهم می سازد.


١٢:٠٦ - 1396/08/22    /    شماره : ٦٨٩٨٢٤    /    تعداد نمایش : ١٨٠خروج
مناسبت ها

 

 

 

 

 

 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1004676
 بازدید امروز : 1016
 کل بازدید : 5854885
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 5.9062